Morbid Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Keep It Brutal
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Nofx

Go down 
Autor/icaPoruka
Gretha
Feeling like home
Gretha


Female Broj postova : 60
Age : 34
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.02.2008

Nofx Empty
PostajNaslov: Nofx   Nofx Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:11 am

NoFx je jedan od bendova koji su me uveli u punk vode i mislim da zaslužuju mjesto ovdje (iako ih skoro više ni ne slušam jer me daavno prošla punk faza,zna me uhvatiti nostalgija)...

Grupa NoFX je osnovana 1983. godine u San Franciscu, Kalifornija. Ime im potječe od Bostonskog hardcore benda Negative FX. Žanrovski bi se mogli odrediti kao punk-rock bend, iako se u njihovoj glazbi vidi utjecaj i melodiziranog punka, hardcorea i reggaea. Brojne obožavatelje su stekli duhovitim,zanimljivim i šaljivim tekstovima u kojima ujedno i problematiziraju teme kao što su politika, društvo, razne subkulture, rasizam, muzička industrija i crkva... U prvoj postavi benda bio je i ostali pjevač i basist Fat Mike (Mike Burkett), gitarist Eric Melvin i bubnjar Eric Sandin. Od 1991 (i nakon nekoliko promijena u postavi) drugi vokal, drugu gitaru i trubu svira El Hefe (Aaron Abeyta).
Do sada su izdali 10 studijskih long play albuma, 10 kratkih kompilacija i puuno singlica..Prva snimka koju je Nofx izdao bio je demo 1983 kojega je producirao Don Bolles, bubnjar Germsa, a album se nije prodao u niti jednom primjerku. 1985. Mystic Records je izdao njihovu prvu ploču NOFX (ploča), koja je 1992. re-izdana kao dio cd-a Maximum Rock'n'roll.

albumi:

45 Or 46 Songs That Weren't Good Enough To Go On Our Other Records

7 Inch Of The Month Club

BYO Split Series, Vol. III (NOFX/Rancid)

Fuck The Kids

Heavy petting zoo

Heavy Petting Zoo/Eating Lamb

Liberal Animation

Maximum Rock 'n' Roll

Never Trust A Hippy

Pump Up The Valuum

Punk In Drublic

Regaining Unconsciousness

Ribbed

So Long And Thanks For All The Shoes

Surfer

S&M Airlines

The Longest Line

War On Errorism

White Trash, Two Heebs, And A Bean

Wolves In Wolves' Clothing
[Vrh] Go down
 
Nofx
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Morbid Heaven :: Metal Music :: Rock/Punk/Ostalo-
Forum(o)Bir: